Hatalmasat szólt a Hangot a Nyolcnak! tehetségkutató és minifesztivál!
A tavalyi sikerek után ebben az évben a Gólya és a Kesztyűgyár ismét összefogott, hogy rendhagyó tehetségkutatót rendezzünk nyolcadik kerületi zenészeknek május 23-án, 24-én és 25-én.
Pénteken hallhattuk a kerületben élő diákokból álló Zakuszka zenekart, akik sokszínű, műfaji határokon átívelő koncertet adtak. Nyereményként a Gólyától és a Kesztyűgyártól is fellépési lehetőséget kaptak.
A mozgalmas Zakuszka után Háni gitáros szóló produkciója következett, aki a merengős, akusztikus dalaihoz nagyon ütős szövegeket társított. További zenei karrierjének támogatásaként metorációt nyert a Gólyától, demo felvételt a Kesztyűgyártól és saját vizuál tervezést Szalai Annától.
A harmadik pénteki produkció a magukat “jólfésült magyar alter zenészek”-ként definiáló nincs kilincs zenekar volt, akik ízig-vérig kerületiek, zenéjükben a szöveg a hangsúlyos, a szaxofon pedig az alternatív jazz irányába tereli őket. A Zakuszkához hasonlóan a Gólyától és a Kesztyűgyártól is kaptak koncert lehetőséget.
A nap utolsó koncertjén a hangulat a tetőfokára hágott: a 1GOVANGOGH rap formáció hatalmas bulit csinált, még egy pogózás is belefért. Az öt srácban, akik mind különböző nemzetiségűek (olasz, ukrán, mexikói, ausztrál, illetve magyar) közös, hogy itt találkoztak a kerületben, ez köti össze őket. Nyereményként fellépést nyertek az Off Biennálé szervezésében a Mindentbelehelyen, fejhallgatót a Hangszerplázától, bemutatkozási lehetőséget a FiDo rádióban, és együttműködést a Farseers hip-hop kollektívával.
A szombati napon fellépők sorát Cold J kezdte, aki a kerületben élő rapper, főként szerelemről, emberi kapcsolatokról ír számokat. DJ Frontintól, a Pénz dj kollektíva tagjától nyert személyre szóló beateket, illetve szintén egy Hangszerplázától felajánlott fejhallgatót.
Cold J-t követte a testvérpár, Irina és Lalesz, akik az elektronikus zenét az akusztikussal vegyítve teremtettek különleges hangulatot. Nyereményük, hogy felléphetnek az L.A. Suzi előzenekaraként, illetve mentorációt kapnak a Kesztyűgyártól.
A harmadik fellépő a két frontemberes Félnyolc zenekar volt. Erős színpadi kiállással, alternatív stílusok keveredésével csináltak hatalmas bulit. Az Off Biennálétól és a Gólyától nyertek fellépési lehetőséget.
A 2025-ös Hangot a Nyolcnak utolsó versenyzője a Felhő utca volt. Műfajilag rendkívül sokszínű, progresszív rock, “bölcsészpop” és punk zenéjükkel koronázták meg a tehetségkutatót. Nyereményük egy bemutatkozó interjú a Tilos Rádióban, illetve előzenekarozási lehetőséget kaptak a Duckshelltől.
Szombaton fellépett vendégelőadóként a tavalyi versenyző zenekar Négyessy Barnabás Quartet is, akik a két blokk közötti szünetben nyomtak egy hatalmas jazz-koncertet.
Vasárnap tartottuk a díjátadót; a tavalyi résztvevők közül az Arcosok Klubja és a Tomy x Dolányi formáció lépett fel, az estét pedig Fatima zárta egy nagyon interaktív, fiatal és idős rajongókat egyaránt megmozgató koncerttel.
A fellépők mellett természetesen a gólyás és kesztyűgyáras szervezők, technikusok és műsorvezető, illetve a zsűrijeink lelkesedése és fáradhatatlan munkája nyomán állt össze immár második éve a Hangot a Nyolcnak!:
A zsűrik: Bujdosó János, Duckshell zenekar, Farkas Franciska, Jónás Vera, Szalai Anna és Tövisházi Ambrus.
A szervező és technikai team a Kesztyűgyárból Csőke Zita (zsűriként is), Dudás Zsombor (színpadmester), Tar Enikő és Kenderes Panna. A Gólyából Bulecza Noémi (zsűriként is), Lezák Liza, Kispál Sándor, Kiss Soma Ábrahám (Mérce), Limbacher Ábris, illetve a nagyon profi munkát végzett technikusok: Váncza Misi, Nagy-Berzsenyi Bence (Seprű), Gressai Ferdi és Mayer Marci. Az eseményt Timár Kristóf (videó) és Varga-Jancsó Dániel (fotó) örökítették meg.
Köszönjük minden fellépőnek, nézőnek és zsűrinek, hogy idén is megvalósulhatott ez a minifesztivál és tehetségkutató itt, a nyolcadik kerületben. Jövőre folytatjuk!









